ISM na Light.Move.Festival. w Łodzi.

W weekend 23 – 25.09.2022 w Łodzi odbył się Light.Move.Festival, w którym udział wzięli przedstawiciele i przedstawicielki ASP w Warszawie. Szacuje się, że Łódź w weekend festiwalowy odwiedziło około 800 000 osób. 

We współpracy z łódzkim Festiwalem Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego wyłonił laureatów konkursu na projekty, które zostały zaprezentowany w trakcie wydarzenia w Łodzi. Swoje projekty zrealizowali: Basia Ciacek, Maciej Kryński, Natalia Truszczyńska, Karo Zacharski i Piotr Lewandowski, Karol Jaworowski, Zuzanna Białecka, Maks Amanowicz i Olga Dyjak oraz Julia Podborączyńska i Joanna Bury. 

Akademia Sztuk Pięknych zorganizowała także wydarzenia towarzyszące: wystawę Divinum Lumen – Boskie Światło, na której pokazane zostały prace prof. Włodzimierza Szymańskiego, prof. Andrzeja Zwierzchowskiego i Klaudii Kiercz-Długołęckiej. Organizatorzy zaadaptowali pod wystawę przestrzeń legendarnego w Łodzi, znajdującego się na Piotrkowskiej, Domu Buta. Wystawę zobaczyło około 20 000 zwiedzających.